Władysławowo ma rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Ciekawe położenie nad otwartym morzem i Zatoką Pucką, a także w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego stanowi jeden z walorów turystycznych. W mieście znajduje się port morski położony nad otwartym morzem, którego część stanowi zachodni falochron pełniący także funkcję turystycznego mola.
We Władysławowie zostało zorganizowanych 5 kąpielisk nadmorskich.
Przy ul. gen. Józefa Hallera znajduje się Lunapark Sowiński, w którym można skorzystać z młyna widokowego oraz gokartów. Istnieje także możliwość skorzystania z przejażdżki „ciuchcią” po szosie Władysławowo – Jastrzębia Góra. Atrakcją dla dzieci jest Ocean Park – w którym znajdują się modele większości ssaków morskich w skali 1:1.
Jednym z deptaków jest aleja Gwiazd Sportu, na której znajdują się chodnikowe gwiazdy z wypisanymi imionami i nazwiskami słynnych sportowców polskich i trzech zagranicznych. Promenada rozciąga się od ul. Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze.
Zabytki i ciekawe obiekty historyczne we Władysławowie
- kościół pw. Wniebowzięcia NMP, wybudowany w latach 1932-1936 (zobacz: parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie),
- dom przy ul. Merkleina 4, wybudowany w 1922 r.,
- dom gen. Hallera, wybudowany w 1922 r. (ul. Morska 6),
- dom modernistyczny z 1939 r., ul. Nadmorska 11
- Dom Rybaka – budynek wzniesiony w latach 50. XX w. jako hotel dla rybaków. Obecnie pełni funkcję budynku urzędu miasta, a wieża stanowi punkt widokowy. Niższy taras położony jest na wysokości 45 m n.p.m., a wyższy – 63 m n.p.m. Z wieży widać panoramę miasta, morze, przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Mierzeję Helską.
- Pomnik-popiersie Antoniego Abrahama w Hallerowie
- Pomnik generała Józefa Hallera w Hallerowie
- Pomnik Męczenników Wielkiej Wsi na Szotlandzie
- Cmentarz pomordowanych we wrześniu 1939 r. (Sosnowo, ul. Gdańska; cmentarz choleryczny)